Autor Wątek: Przelewy z protekcją na portmonetki obcy w WebMoney  (Przeczytany 1600 razy)

Support

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Karma: +1/-0
Przelewy z protekcją na portmonetki obcy w WebMoney
« dnia: Styczeń 28, 2018, 18:04:02 »
Przelewy na portmonetki elektroniczni w internecie muszą być bezpieczne. Z tego powodu w WebMoney istnieją tzw. protekcji (od angelskiego protect - bronić, chronić) przelewów. Istnieje dwa typy protekcji:
1) protekcja z kodem;
2) protekcja po czasie.

Protekcja z kodem
Przelew z protekcją po kodu oznacza, że nadawca będzie miał kod, który potrzebuje odbiorca do otrzymania pieniędzy. Jeśli odbiorca nie będzie mieć tego kodu, to on nie zmoże otrzymać przelew.


Protekcja po czasie
Przelew z protekcją po czasie oznacza, że nadawca zaznacza czas przez który odbiorca otrzyma pieniędzy.


Przykład 1. Protekcja z kodem. Nadawca - ocoba 1, odbiorca - nadawca 2.
Osoba 1 chce kupić telefon komurkowy u osoby 2 przez jakoś forum. Osoba 1 robi przelew na portmonetkę WebMoney do osoby 2. Po tym osoba 2 wysyła telefon komurkowy do osoby 1. Po otrzymaniu telefonu osoba 1 wysyła elektronicznie (mailowo, wiadomość do facebooka itp.) kod protekcji. Osoba 2 wprowadza kod protekcji w Keeper, z któreko korzysta, i otrzymuje pieniędzy na portmonetką.
Uwaga! Nie powiadaj tego kodu protekcji, jeśli coś nie tak. Uważaj, że kod protekcji musi być poufny!

Przykład 2. Protekcja po czasie.
Osoba 1 potrzebuję ustawić urządzienie na komuter. Osoba 2 może pomóc osobie 1 i na to pójdzie 1 dzień. Osoba 1 robi przelew z protekcją po czasie na 1 dzień. Osoba 2 podłącz się do komputera u insaluje potrebującą osobie 1 jakieś program. Po 1 dzień osoba 2 otrzyma pieniędzy na portmonetkę.
Uwaga! Jeśli odbiorca nie trzyma za słowo, to musisz pisać do Arbitraż WebMoney - to główny rząd WebMoney. Dlatego wybierz tu WebMoney Arbitration.

Więcej w artykułu wiki.wmtransfer: Protected payment.